Лечение цистита. строительные новости https://vishivka-krestikom.ru/. ABRA Абра: характеристики

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DUMAN SÜZEN BACA YAPIMI

Esasen bu konunun yeri inşaat üst başlığımıdır emin olamadık. Yapılacak baca bir balkon mangalında komşuları rahatsız etmemek için yada bir odadaki sigara dumanını çekmekte kullanılabilir diye düşünerek inşai konulara aldık. Belki elektrik konusundada incelenebilirdi. Pekte önemli değil.

Sİstemin çalışma mantığı basit. Yanan her malzeme yüklü parçacıklar içeren bir duman oluşturur. Bu yüklü parçacıklar yüklü bir kondansatörün içinden geçtiğinde kondansatörün levhaları tarafından çekilir. Esasen bu düzeneğe elektrostatik çökertici denir. Biz bir tüpü aliminyum folyo ile kaplayıp ortasından geçireceğimiz tel ve dıştaki folyoya voltaj vererek bir kondansatör gibi davranmasını sağlayacağız. Böylece tüpün içerisinden geçen dumanın içerisindeki partikülleri çökertmiş olacağız.

Gerekli Malzemeler :

1. Baca çapı 1" (inch) yani 2,54 cm uzunluğu ise 30 cm olmalıdır. Mukavva olursa daha iyi sonuç alınır.

2. İnce aliminyum folyo. 11 cm genişliğinde

3. Yüksek voltaj indüksiyon bobini (düşük voltajlarda işe yaramaz) ve bobine uygun batarya

4. Bir anahtar ve yeteri kadar kablo.

Yapılışı :

Mukavva boruya baca deliği olarak çalışacak deliği açın. İç yüzeyini duman çıkışına yakın yerlerinden aliminyum folyo ile kaplayın. Bu folyoyu indüksiyon bobininin bir ucuna bağlayın. Şimdi aliminyuma değdirmeden bobinden çıkan ikinci kabloyu düz bir şekilde bacanın tam ortasından geçirin. Yapay kondansatörünüz hazır.

Baca deliğinden giren duman aliminyum folyoya yapışacak ve çökelecektir. Bobin ve bataryayı ne kadar güçlü seçerseniz sonuç o denli tatminkar olur. İnkanlarınızın elverdiği en güçlü bobini seçmeye çalışın. Bobin gücü arttıkça baca çapını artırma imkanınızda olacaktır.

Kolay Gelsin.