Статья взята с сайта clinicaram.com. Смотрите описание prava112l.com/spectehnika/polivochnaya-mashina у нас на сайте.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WİNDOWSTA GÖNDER MENÜSÜNÜ DÜZENLEMEK

Windowsta bir dosyayı USB diske ,DVD-CD Yazıcıya ,masa üstüne herhangi bir belge göndermek istediğimizde dosyaya sağ tıklar ve gönder (send to) menüsünü kullanırız. Bu işlem bize kes yapıştır ,kopyala yapıştır yöntemlerinden daha kolay gelir. Ancak klasik bir windowsta "gönder" menüsündeki seçenekler sınırlıdır.

Oysa bizim sık sık kullandığımız pek çok klasör yada program vardır. Bu klasör yada programları gönder menüsüne aktarsak işlerimiz kolaylaşmazmı? İşte şimdi bu işi nasıl yapacağımıza bakacağız.

1. Herhangi bir pencere açın ve pencerenin adres satırına win7 için %APPDATA%\Microsoft\Windows\SendTo ,diğer sürümler için %APPDATA%MicrosoftWindowsSendTo yazıp enter a basın.

Karşınıza windowsun sendto klasörü gelecek.

 

2. Bu klasörde istediğimiz düzenlemeyi yapacağız ve bu değişimler bizim sağ tıkladığımızda görünen "gönder (send to)" menüsüne aynen yansıyacak.

Örneğin ben posta alıcısını ,faks alıcısını ve media infoyu kullanmam. Bunları siliyorum. Keza D: ve E: dizinlerine sık sık dosya gönderirim. Bunların kısayolunu açtığımız klasöre atarak "gönder" menüsüne ilave etmiş oluyoruz. Bunu yapmak için açtığımız "sendto" klasörünün içinde sağ tıklıyoruz ve "Yeni" segmesinden "kısayol oluştur" seçeneğini seçiyoruz.

Karşımıza kısayol seçme yönergesi geliyor.

Buradan gözat seçeneğine tıklayarak istediğimiz klasör yada programı seçerek "sendto" klasöründe onun kısayolunu oluşturuyoruz.

Sonuç Sağ tıkladığımızda gelen GÖNDER menüsüne istediğimiz seçenekler eklendi.

Kolay Gelsin.