" />

Пробковая доска предлагаем. Пробковые доски лучшие цены в каталоге. Натуральные овечьи одеяла dargez-shop.ru/catalog/odeyala/liniya_natur/sherstyanye/ovechya/. С миру по нитке

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KABACA ISI KAYBI HESABI

 

Binanızın evinizin ısı kaybını hesaplamak size kaç kalorilik kombiye-kazana ihtiyaç duyacağınızı ,ne kadar petek döşemeniz gerektiğini ve yılda ne kadar yakıt parası ödemeniz gerekeceğini hesaplama imkanı verir. Bir yapının ısı kaybını hesaplamak esasen oldukça teknik bir iştir ve Mühendislik bilgisi gerektirir. Ancak biz amatörler için durumu kabaca ortaya koyacağız. Ayrıntılı hesaplara girmeden Demir Dökümün hazırlayıp ücretsiz olarak dağıttığı bir pragram ile yapınızın ısı kaybını hesaplayacağız.

 

Programı buradan indiriniz.

 

Öncelikle yüzeysel bir bilgi verelim. Eviniz bir apartman dairesi yada müstakil evse ısı kaybı hesabınızı oda oda yapmak yerine tüm dairenizi birtek oda gibi düşünerek hesap yapabilirsiniz. Yani eviniz 3 oda bir salon ,1 wc ,1 banyo ve toplam 120 m2 diyelim. Bu evi 120 m2 taban alanı olan bir tek oda gibi düşünebiliriz. Çünkü konutlarda tüm oda ve koridorların eşit ısınması istenirki daha sağlıklıdır. Ancak işyeri okul gibi koridor ile odaların sıcaklığı ısı ekonomisi açısından farklı olacaksa ayrı ayrı hesaplanmalıdır.

 

Programı aşağıda resimli olarak anlatacağız. Ancak bilmelisinizki tüm verileri doldurmak zorunda değilsiniz. Şöyleki ,sadece toplam kac kaloriye ihtiyacınız olduğunu hesaplayacaksanız tesisatına dair verileri girmenize gerek yoktur. Biz Tamamını gösterdik ancak siz işinize yarayacak ,durumu etkileyecek sekmeleri doldurun.

 

Gerekli bilgileri programa yükledikten sonra programın RAPORLAR kısmındaki sekmelerden her türden ayrıntıyı ,ısı kayıplarını ,boru çaplarını ,çevreden alınacak enerjiyi vs. Her tür ayrıntıyı alabilirsiniz.