AĞ BAĞLANTISI BİR BAĞLANIYOR BİR KESİLİYOR
ARIZANIN ÇÖZÜMÜ

  1. Öncelikle bu tip arızaların kablodan kaynaklı olduğunu aklınızdan çıkartın. Kablonuzda bir sorun varsa network ağınız sürekli kesilecektir. Arada bir gidip gelen ağ bağlantısı kablonuzun sağlam olduğunun delilidir. İlk yapacağınız bağlı olduğunuz internet portunuzun yerini değiştirmektir, sorun çözülmediyse başka bir porta takın.
  2. Sorun yazılımsal nedenlerdende kaynaklanabilir. Bu nedenle bilgisayarınıza sırasıyla virüs taraması ,malware taraması ve spyware taraması yapmanızı öneririz. Sistem geri yüklemede bir çözüm sunabilir.
  3. TCP/IP ayarlarınızın doğruluğundan emin olun. Otomatik DNS ve IP al seçeneği işinizi görecektir. TCP/IP ayarlarına network simgesine /Yerel ağ bağlantısı sağ tıkla -Durum -Özellikler- TCP/IP Ayarları- Özellikler yolundan ulaşabilirsiniz.
  4. Eğer halen çalışmıyorsa Ethernet kartınızı pc kasasından söküp toz ve benzeri parçacıklar ethernetin çalışmaını engelliyor olabilir.
  5. Çıkartılan Ethernet kartını temizleyip yerine takın ve tekrar denemeler yapın.
  6. Yinede çalışmıyorsa RJ-45 konnektörlerini değiştirin. RJ45 Yazımıza bakabilirsiniz.
  7. Değiştirilen konektörlerin sonrasında da çalışmadıysa bilgisayarınızın bağlı olduğu cihazınızı değiştirmeniz tavsiye edilir.
  8. Değiştirdikten sonra muhakkak ki sorun çözülecektir.

Kolay Gelsin.