Как правильно написать ценник как правильно писать слово ценник. Подробное описание Проект Вентиляции Ресторана на нашем сайте.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SARMAŞIKLAR

 

Alaca HEDERA :

Yavaş büyüyen bir türdür. Direk güneş gördüğünde yapraklarındaki beyazlıklar yeşile dönebilir. Gölge-yarı gölge bitkisidir. Suyu sever. İyi bir tırmanıcıdır. Sağlıklı bir gelişim gösterdiğinde sarıldığı yerin yüzeyini görmek imkansızlaşır. Çelikle üretilebilirler. Yaz kış yeşildir. Soğuklara dayanıklıdır.

HEDERA : 

Alaca Hederaya nazaran hızlı büyürler. Güneş ihtiyacı nispeten fazladır. Yaz kış yeşil kalır. Soğuklara dayanıklıdır.

AMERİKAN SARMAŞIĞI :

Hızlı büyüyen bir türdür. Sonbaharda yapraklarının aldığı şahane tonlarda kırmızıyla meşhurdur. Kuraklığa nispeten daha dayanıklıdır. Güneşi severler. İyi bir tırmanıcıdır. Soğuğa dayanıklıdır.

TROMPET SARMAŞIĞI :

Yaz boyu açan şahane çiçekleriyle meşhurdur. Kuraklığa dayanıklıdır. Bol çiçek verir. Güneşi sever. Nekadar çok güneş alırsa o kadar çiçekli olur. Budama ile çalımsı bir form oluşturulabilir.  Düz duvara tırmanamaz. Kışın yaprak döker. Soğuğa dayanıklıdır.

DUVAR SARMAŞIĞI :

En hızlı büyüyen sarmaşık türlerindendir. İyi bir tırmanıcıdır. Düz duvarlara tırmanabilir. Fazla seçici bir tür değildir. Kanaatkardır. Sonbaharda yaprakları bordo ve kırmızıya döner. Yaprak döken bir türdür. Soğuklara dayanıklıdır.

HANIM ELİ :

Hanımeli daha çok ege ve akdeniz bölgesinin bir sarmaşığı olsada iç anadoludada yetişebilmektedir. Gençken donlara duyarlı olsada yaşı ilerledikçe direnci artacaktır. 2-3 yaşına kadar korunduğu takdirde iç anadolu gibi kara iklimine haiz bölgelerdede yetişebilecektir. Hanım elleri yaprak döken bir türdür. Baharda açtıkları enfes çiçekleriyle meşhurdur. Muhteşem kokuları baharın habercisidir. Kokusu oldukça uzak mesafelerden bile alınabilir. Toprak yönünden hazla seçici olmasada geçirgen zengin topraklarda hızla gelişirler.