Программирование для детей Владивосток главная школа it профессий во Владивостоке. https://karabanoff.ru читаи те о адвокат по шуму в квартире по закону.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR BİLGİSAYARDA OLMAZSA OLMAZ PROGRAMLAR

Aşağıda tanıtılan programların indirme linklerini vermiyoruz çünkü zamanla sürekli yeni versiyonlar çıkmaktadır. Google efendi sayesinde en son sürümlerine ,program sitesine yada indirme sitelerine ulaşabilirsiniz.

 

ACDSee

ACDSee bir resim izleme programıdır. Sonderece pratiktir. Ücretli bir yazılımdır. Resimlerinize çeşitli efektler uygulamak ,derlemek düzenlemek ve izlemek için kullanabilirsiniz.

Altarnatifi : Ücretsiz İrfanview Programıdır.

WinRar

WinRar bir veri sıkıştırma programıdır. Verileri ,özelliklede yazı dosyalarını çok yüksek oranda sıkıştırır. Keza alandan tasarruf için pek çok program ve veri Rar lı yani sıkıştırılmış vaziyette dağıtılmaktadır. siz sıkıştırma işlemi yapmasanız bile yapacağınız veri taşıma işleri için ihtiyacınız olacaktır.

WinAMP

Winamp en popüler müzik dinleme programıdır. Çeşitli müzik listeleri oluşturup istediğiniz sıra ile dinleyebilir ,düzenleyebilirsiniz. İnternet TV ve Radyo seçenekleride vardır. Bazı görüntü dosyalarınıda açar.

CCleaner

CCleaner bir temizlik programıdır. Bilgisayarınızdaki fazlalık dosyaları siler ,internet artıklarını temizler ,Registery temizliğini yapar ,başlangıç programlarını düzenleyebilir. Ücretsizdir.

Kazaa Mega Codec Pack

Bilgisayarınızda izleyeceğiniz pek çok video çeşitli codec denilen düzenleyicilere ihtiyaç duyar. Çok çeşitli codecler mevcuttur. Video yada ses dosyası kendi codeci olmadan çalışmaz. Kazaa Mega Codec Pack içerisinde pek çok codec içeren ,hatta ihtiyaç duyabileceğiniz tüm codecleri içeren bir programdır. Bu paketi kurarak tüm video ve sesleri izleyebilirsiniz.

VLC Player

Vlc player internetin en sık kullanılan video formatı olan .flv uzantılı videoları izlemenizi sağlar. Çok hızlı bir göstericidir.

Adobe Reader

Adobe Reader .pdf formatında sayfa ve dosyaları görmenizi sağlar. Özellikle form ve evrakların çoğu bu türdendir.

Flash Player

Pekçok internet sitesi ve bazı görsel öğeleri flash kullanır. Bu bileşenleri görmeniz için flashı kurmanız gerekmektedir.

MS Office

Office programları Word ,Excell ,Power Point gibi kelime ,sayısal ve grafik işlemcileri içeren ,en sık kullanılan ofis program paketidir. Bilgisayarınızda mutlaka bulunması gerekir. OpenOffice gibi ücretsiz altarnatifleride vardır.

Nero

Nero en popüler CD ,DVD yazma programıdır. Nero ile bilgisayarınızda izlediğiniz çeşitli formatlardaki videoları VCD-DVD Playerınızda izleyebileceğiniz formatlara çevirebilirsiniz.

VideoGET

İnternette izlediğiniz videoları ,klipleri bilgisayarımıza indirmemizi sağlar. Seçenekleri sayesinde youtube gibi sitelerden izlediğiniz klibi mp3 formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Yada video uzantılarını ,ses uzantılarını dönüştürerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Freemake Video Downloader gibi ücretsiz versiyonları vardır.

Google Earth

Google Earth en popüler harita programıdır. Tüm dünya şehirlerinin ve pek çok açık arazinin haritasını ,yüksekliğini ,koordinatlarını ,adreslerini ,uydu görüntülerini izleyebilirsiniz. Bulunduğunuz yerle gideceğiniz adres arasında yol tarifi alabilirsiniz ve mesafe hesaplayabilirsiniz.

Flash Get

Flash get bir internet indirme yöneticisidir. İndireceğiniz dosyayı daha yüksek bir hızla indirmenizi sağlar. İndirmelerinizi durdurabilir ,daha sonra kaldığı yerden devam ettirebilir ,pek çok dosyayı birden indirebilir yada indirme sırasını belirleyebilirsiniz. İndirme hızınıda ayarlamak mümkündür. Komple site indirme seçenekleride mevcudtur.

AD Aware

Ad Aware bir antispyware programıdır. Spywareleri ,bilgisayarınız için zararlı yazılımları ve dosyaları bulup silmenizi sağlar.

Everest

Everest programı bilgisayarınız donanımını ,sürümünü ,modelini ve sürücü bilgilerini ,bios bilgilerini listeleyen dalında piyasanın belki en kaliteli Türk yazılımıdır. Bilgisayarınızın donanımından ve sürücü bilgilerinden haberiniz yoksa oldukça işinize yarayacaktır. Özelliklede sürücü güncellemelerinde işinize yarayacaktır.

AvaCAM

Avacam veb kameranızla fotoğraf çekmenizi ve çeşitli efektler uygulamanızı sağlar.

CD Dvd Data Recovery

Kullandığımız cd ve dvd ler zamanla çizilerek ,bozulmakta ve cd-dvd playerlerımızca okunamamaktadır. Bu program hırpalanmış ,okunamayan cd dvd lerdeki verileri kurtarmaya yarar.

MTU Sözlük

MTU sonderece pratik ve bilgisayarı yormayan ingilizce -Türkçe ve Türkçe-ingilizce sözlüktür.

Direct X

DirectX bilgisayarınızda özellikle oyun oynarken grafiklerin hızla değişmesine yardımcı olan bir motordur. Bilgisayarınızda Başlat ,Çalıştır a gelip dxdiag yazarsanız directx yapılandırma sayfanız açılır. Buradan windows ile birlikte kurulan directx in güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Direct X versiyonunuz güncel değilse sitesinden son sürümünü indirip güncellemeniz oyunlarda performansınızı artıracaktır.