Где купить засухоустойчивый газон gazonu.ru. Купить кондиционеры в калининграде www.кондиционеры39.рф.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DELİNEN BORULARI ONARMAK

 

Evlerimizde ,özellikle eski yapılarda sıkça demir borular kullanılmaktadır. Demir borular zamanla paslanıp delinmektedir. Tesisatınızda bir yerde demir borunuz içeriden paslanma ile delindiyle (dışarı küflü su atar ve pas lekesi bırakır) malesef bilinizki diğer borularında delinmesi eli kulağındadır. Bölgesel bir restorasyon yapılmamışsa tesisatı oluşturan boru ve eklemlerin yaşı aynıdır ve aynı şartlara maruz kalmaktadırlar. Birisinin çürüyerek delinmesi ,diğer borularında içten içe çürüdüğünün delilidir. Belirli süre zarflarında sırasıyla art arda delinmeler artarak devam edecektir.

 

Kesin Çözüm için tüm demir borulu tesisatınızın değiştirilmesi gerekmektedir. Ancak bu aile bütçenize büyük bir yük getirebilir. Bu yük için siz kendinizi hazırlayana kadar ,yada en azından çalışmalar başlayana kadar idare etmeniz için ihtiyacınız olan delik boruyu çevirecek kadar kauçuk bir parça ve metal kelepçeden ibarettir.

 

Resimdede görüldüğü gibi kauçuğu boruya sarıp kelepçe ile sıkarak sızıntıyı uzunca bir süre kesebilirsiniz. Bu yöntemi plastik borulardada kullanmak mümkündür.

 

Plastik borulardaki çatlaklar vs. için tesisatçılarda 2 parçalı rinkler satılmaktadır. Biz yinede ringi kauçukla desteklemenizi öneririz. Aynı şekilde kauçuğu çatlak boruya çepe çevre sarıp ringi boru üzerine geçirerek sıkar ve sızıntıyı engelleyebilirsiniz. Duruma göre akvaryum silikonu gibi sızdırmazlık artırıcı ilaveler ile yapacağınız eki destekleyebilirsiniz..

Çelik borular Kaynak yapılarakta onarılabilir. Çanta kaynağının nasıl yapılacağını sitemizde açıkladık. Ancak evinizde duvarların vs. kaynaktan ötürü kararabileceğini ,is oluşabileceğini ,kaynağın boru boyasını yakacağını aklınızda bulundurun. Demir borularda durum dahada kritiktir çünkü pas kaynak tutmaz. Pası iyice temizleyip imkan dahilinde olabildiğince kuru bir alan oluşturmalısınız. İyi bir işçilik çıkaramazsanız tekrar sızıntı ihtimalide vardır. Seçim sizin.

 

Kolay gelsin.