looking for best poker online ? ontroduction of poker websites

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KUDRET NARI

Kudret narı tecrübemizi aktarmadan önce kısaca bu mucizevi bitkiyi tanıyalım. Kudret narı Hindistan kökenli tırmanıcı ,sarmaşık formunda bir bitki. İsminin nar olasına bakmayın ,bildiğimiz narla hiçbir ilgisi yok. Ilıman iklimleri seven bir bitki.

Kudret narı sindirim sisteminin bir numaralı dostu diyebiliriz. Ülser ,hazımsızlık ,kolit ,gaz ,şişkinlik ,kabızlık ,ishal ,reflü gibi sorunların bir numaralı şifa kaynağı. Doktorlar bünyesindeki charantine denen madde sayesinde sindirim sistemini güçlendirdiğini söylüyor. Son zamanlarda yapılan araştırmalarda aids virüsü dahil virüslere karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dair ciddi sonuçlar vardır.

Çoğu sindirim sistemi sorununun nedeni olarak gösterilen helikobakter popilasyonu kudret narı kullanımı ile ciddi şekilde düşmektedir. Kudret narı içerisindeki bir protein antibiyotik ve antivirütik özellik taşımaktadır.

Kudret narının bir diğer faydasıda kan şekerini kontrol altına almasıdır. Asya geleneksel tıbbında yıllardır kan şekerini düşürmek ve sindirim sorunlarını gidermek için kullanılmaktadır. Kudret narının barındırdığı bir enzim için ciddi tıp dergilerinde kandaki şekerin hücrelere geçerek yakılmasında ciddi rol oynadığına dair yazılar yayınlanmıştır.

Urların büyümesini önlediğide iddea edilmektedir.

Kudret narı meyveleri hamken toplanıp saf zeytin yağı içerisine basılmalı ve güneş gören bir yerde 1-2 ay kadar bekletilmelidir. Bu esnada kudret narları turuncu sarımsı renge bürünecektir. 2 Sonunda kudret narını bire bir oranında bal ile karıştırıp sabahları ve akşamları aç karnına bir çorba kaşığı ölçüsünde yemek gereklidir. Tadı hiçte hoş sayılmaz ancak etkisini gördüğünüzde değdiğine şahit olacaksınız.

evdeteknik.com yazarı olarak aşırı gaz ,hazımsızlık ,reflü şikayetiyle doktora gittim. Çeşitli ilaçlar verdi ama bu sırada yemek yiyemez hale gelmiştim. İlaçlar midemi az çok rahatlatsada pek tadım kalmamıştı. Sonunda ilaçları bıraktım ve kudret narını denedim. Aktardan aldığım karışım değil -safi kudret narını (zeytin yağının içerisinde satılıyor) sabahları bire bir balla karıştırıp bir çorba kaşığı şeklinde yemeye başladım. Tadı fena olsada bir haftada midem oldukça rahatladı ,sürekli isal hali geçti ,gaz sorunlarımda oldukça azaldı. Bir heyecanla bu makaleyi yazmaya karar verdim. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Yaptığım araştırmalarda sindirim sisteminin kişinin pisikolojisiyle doğrudan bağlantılı olduğunu ,hatta çoğu sindirim sistemi sorununun altında psikolojik sorunlar yattığını öğrendim. Zaten tecrübelerinde bunu doğruluyordu ,bunun için bu sözlere inanmakta tereddütüm olmadı. Psikolojik etmenleride ortadan kaldırmak için sarı kantoronu keşfettim :) .Sizdede benzer haller var ise sarı kantoron yazımızı okumanızı öneririm.

Unutmadan kudret narını bastığınız zeytin yağı egzama ,cilt sorunları ,yaralar içinde bir iyileştirici olarak kullanılmaktadır. Denemedim ama çok etkili olduğu söyleniyor. Sanırım mide ve bağırsaktaki yaraları nasıl kapatıyorsa ciltteki yaralarıda öyle kapatıyor.

ÖNEMLİ NOT : İnsülin kullanan şeker hastaları kudret narının kan şekerini düşürdüğünü unutmamalıdır. Ayrıca doktorlar hamilelerde kullanımını tavsiye etmemektedir. Keza ileri karaciğer sorunları olan hastalarında dikkatli olması gerekmekte. Bir diğer taraftanda bilinen hiçbir yan etkisi yokturda denmekte. Sanıyorum bu uyarılar dikkatli olunması için.