https://www.automation.fans vue implements electronic signature tablet. https://timelt.ru nordson официальныи поставщик оборудования.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                      LPG AYARI

Önce aracınızı mümkünse benzinle ısıtınız. Motorunuz çalışma sıcaklığına geldiğinde stop ediniz ve fanın durmasını bekleyiniz. Resimde görülen gaz ayar vidasını sonuna kadar sıkınız. Rolanti ayar vidasını sonuna kadar sıkıp geriye doğru 3 tam tur çeviriniz. En alt resimde görülen üst limit vanasını sonuna kadar açınız. Şimdi aracınızı çalıştırınız. Eğer motor çalışmıyorsa Rolanti ayar vidasını yarım tur sıkarak yada gevşeterek aracın ideal rolanti devrinde çalışmasını sağlayınız (800-900 Devir idealdir).

Bir Ara Not Olarak İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Yakıt tasarrufu için okuyun

Dizel LPG ve Benzinli araçların artı ve eksileri

LPG dönüşümü kar zarar hesabı

 

Aracınızın rolanti ayarını yaptık. Şimdi sıra gaz ayarında. Daha önce sıktığımız Gaz ayar vidasını aracınız çalışırken gevşetmeye başlayın. Aracınızın rolanti devri değiştiği an gevşetmeyi bırakıp gaz ayar vidasını yarım tur sıkınız. Ayarınızın doğruluğundan emin olmak için motorun gaz yiyip yemediğini kontrol ediniz. Gaz yemiyorsa biraz daha açabilir yada kısabilirsiniz ancak hassas olun ,fazla kısmamaya yada açmamaya çalışın. Şimdi gaz üst limit ayarını yapacağız. Resimlerde en altta olan gaz hortumu üzerindeki vanayı kullanacağız. Motorunuzu 3000-3200 arası bir devire getirip bu devirde sabit tutun. Daha önce sonuna kadar açtığımız üst limit ayar vanasını yavaş yavaş kısmaya başlayın. Motorun tepki verip devrinin düşmeye başladığı anda vanayı kısmayı bırakın. Yüksek devirli araç kullanmayı seviyorsanız biraz daha açabilirsiniz. Gaz ayarınız bitmiştir.
Tavsiyeler : Gazlı bir araçta yakıt ekonomisinin en önemli unsuru doğru ayar ve temiz hava filitresidir. Hava filitrenizi sık sık temizleyin. Hava filitresine ters hava tutulmayacağını ,temiz kısımdan kirli kısma doğru hava verilmesi gerektiğini "yakıt ekonomisi" kısmında işlemiştik. Bir diğer önemli husus ise bujilerdir. Gazlı araçlar kurum tutmadığından ötürü çoğu kez temiz çıkan buji bakanları yanıltabilmektedir. Bujide önemli olan kanca ile ateşleme noktası arası mesafedir. Gazlı bir aracın bujisi benzinli bir araçtan da çabuk aşınacaktır. Bu nedenle en fazla iki bakımda bir bujilerinizi değiştirin. Yazlık ve kışlık olmak üzere yılda iki defa ayar yapın. Gaz filitrenizi zamanında değiştirin. Tıkalı gaz filitresi aracınızın performansını düşürecektir.

Kolay Gelsin.