Фундамент: от устройства и расчета до особенностей ремонта. Рулонный газон элитный цена купить рулонный газон элитный.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YAPI KİMYASALLARI

Hızlı kuruması gereken bir sıvanız varsa ,su yalıtımı ,ısı yalıtımı gerekiyorsa ,betonun sağlamlığını artırmak ,yosun tutmasını önlemek ..vb standart dışı işler istiyorsanız yolunuz yapı kimyasallarına düşecektir.

Yapı kimyasalları harç, çimento ,derz ,alçı gibi temel malzemelerin özelliklerini artırmaya yada mevcut özelliklerini güçlendirmeye yararlar. Pek çok firmanın çeşitli kimyasalları vardır. Biz amacına göre çeşitli sınıflara ayırıp tanıtım yapacağızki işinize göre kimyasal bulabilin. En azında böyle bir ürün olduğu aklınızda bulunsun.

1. Isı Yalıtım Harçları : Isı yalıtım harçlarına buradaki linkte değinmiştik. Kabaca özetlersek inşaat halindeki binanıza ısı yalıtım malzemesi ve sıva kullanmaktansa tek seferde ısı yalıtım harcı uygulayarak hm mantolma hem sıva kalemlerini hallediyorsunuz.

Isı yalıtım harçları eski sıva üzerinede uygulanabilirdir. Tam verim için iç ve dış her iki cephedende sıvanmalıdır.

2. Su Yalıtım Kimyasalları : Çimento bazlıdırlar. Çimentoya karıştırılarak kullanılabildiği gibi hazır karışım olarakta bulunabilmektedirler. Su depolarında ,kanalizasyonlarda ,terslarda ve havuzlarda kullanılırılar. Bu kimyasalla hazırlanan harç su geçirmez özelliği kazanır. Buradaki linkte ayrıntılara değinilmiştir. Antibakteriyel ve yosun tutmayan çeşitleri vardır.

3. Derz Dolgu Kimyasalları : Derzlerin özelliklerini artırır. Derzlerin su geçirmezliği artıran ,silikon esaslı ,dayanımı artıran ,antibakteriyel özellikli ,yosunlanmayı önleyen özellikler verir.

4. Hızlı Kuruma Kimyasalları : Çimentoya karıştırılarak kullanılırlar. Hazır karışım ürünleride vardır. Normalde 1 günde kuruyan harç bu kimyasallar ile bir kaç saatte kuruyup sertleşebilmektedir.

5. Su Altı Harç Kimyasalları : Bu kimyasallarla hazırlanan harç suyun dibine dökülebilmekte ve deniz suyu dahil her türden su içerisinde donabilmektedirler.

6. Yapıştırıcı Harçlar : Bu kimyasallar çimento ,alçı yada derzlerin yapışma kabiliyetini artırmaktadır. Bu sayede fayans üzerine fayans yapıştırmak ,alçı çekmek ,sıva yapmak mümkün olabilmektedir. Taş yapıştırmada ,mermer yapıştırmada,havuz diplerine seramik yapıştırmada kullanılan türleri vardır. En önemli özellikleri eski donmuş beton ile yeni harcın yapışmasını kolaylaştırmalarıdır.

7. Sertleştirici Harçlar : Bu harçlar sıklıkla şap atılan zeminlerde yüzeyi sertleştirmekte kullanılır. Bu türden kimyasallar ile hazırlanan harçlar normalden çok daha sert olur. Otopark zeminleri ,ayak altı yerler için uygundur. Sürtünmeye dayanımı artırır. Daha pürüzsüz yüzey oluştururlar.

8. Don Önleyici Yapı Kimyasalları : -15 Dereceye kadar harcın çatlamadan, donmadan sertleşmesini sağlar. Antifiriz içeriklidirler.

9. Akışkanlaştırıcı Kimyasallar : Harcın akışkanlığını artırarak döküldüğü yüzeydeki çatlak ve cukurları tam doldurmasını sağlar.

Kolay Gelsin....